Gruppenfoto aus dem Jahre 1913
Foto z roku 1913

Něco z historie

1848 založil pan Peter Wilhelm Röntgen výrobní podnik pro výrobu pilových listu a za následujících 5 generací byl tento podnik vybudován do dnešní podoby jednoho z nejvetších svetových výrobcu techto nástroju. Nynejší majitel p. Carl Thomas Röntgen prevzal tuto rodinnou firmu v roce 1982 a dále ji modernizoval a rozširoval do dnešní podoby. V roce 1994 založil spolecne s firmou CONTAX s.r.o. firmu RöNTGEN CONTAX s.r.o. která byla v roce 2002 přejmenována na Rőntgen Plus s.r.o.

Tato firma čerpá z více než 150 let zkušeností a z tradic výroby pilových pásů a dřevoobráběcích nástrojů. Díky této spolupráci máme přístup k nejlepším a nejvhodnějším materiálům a náš výrobní závod je vybaven špičkovou technologií od firem Vollmer, Iseli a Ideal. Naši pracovníci byli speciálně vyškoleni jak pro výrobu nástrojů tak i pro poskytování servisu a poradenství našim zákazníkům. Naše firma věnuje pozornost i dalšímu výzkumu a vývoji zařízení pro dřevarský průmysl a můžeme se pochlubit i řadou vlastních výrobků – strojů pro údržbu pilových pásů které pracují na celém světě.

Kromě dodávek pro tuzemský trh činí významnou položku naší výroby zboží pro export, především na Slovensko, Ukrajinu, Bělorusko, Rusko a země bývalé Jugoslávie.


© 2010 Röntgen Plus| Všechna práva vyhrazena